تبلیغات
اجرای جدید ترین رنگهای روز دنیا - رنگ اتاق خواب بچه و دکوراسیون ان

جگونگی تزینات داخلی اتاق کودک
معمولاًچگونگی تزیین اتاق كودك و چیدمان وسایل در آن، به عنوان یكی از دل مشغولیها و سرگرمیهای خانم خانه قرار می گیرد و عرصه بسیار جالبی برای خواستهای عاطفی خانواده می باشد. مهمترین نكته ای كه باید برای ایجاد آرامش در اتاق كودك در نظر گرفته شود این است كه همان طور كه كودك به تدریج رشد می كند، باید وسایل اتاقش نیز انعطاف لازم با این رشد را داشته باشند . قبلاً گفته بودیم كه قد انسان را به طور متوسط 170 سانتی متر در نظر می گیرند اما انسانی كه ما در اینجابا او سر و كار داریم دراین مقوله نمی گنجد و باید این استاندارد را در مورد او فراموش كنیم . قد كودك تقریباً هر روز و هر هفته رشد می كند. بنا براین باید وسایلی كه برای او تهیه می كنیم انعطاف لازم را داشته باشند.اشتباهی كه گاهی بعضی از خانوادها مرتكب می شوند این است كه بر اساس سلیقه و علایق خود وسایلی را تهیه می كنند كه فقط برای مدت كوتاهی قابل استفاده است و یا اینكه كودك را مجبور به استفاده از وسایلی می كنند كه با ابعاد فیزیكی او تناسبی ندارد . اما باید دقت شود كه وسایل مورد استفاده كودك در شكل گیری شخصیت و تربیت او تأثیر به سزایی دارند و باید در انتخاب آنها دقت فراوانی مبذول شود .به طور كلی فرم و اندازه اتاق بچه باید بسته به استفاده كننده ء آن قابل انعطاف باشد . معمولاً مشكل اصلی خانواده ها این است كه اتاق بچه مطابق با سلیقه پدر و مادر آماده می شود . استفاده از رنگهای متضاد در اتاق كودك ممكن است در بعضی از حالات برای او خیلی جالب باشد اما در مواقع دیگركودك نیاز به رنگهای آرام بخش دارد. دانستن و رعایت این مسایل مستلزم آن است كه مادران آموزشهای لازم در این زمینه را دیده و با شخصیت و روحیات كودك خود در سنین مختلف آشنا شوند . تزئین اتاق کودک باید مهیج و فانتزی باشد. اولین چیزیکه باید در دکوراسیون بندی اتاق کودکتان به آن توجه داشته باشید، این است که اینتزئینات باید مطابق با سن و روحیه کودکانتان انجام گیرد. نباید اتاق فرزند 3 سالهتان را مثل اتاق دختر 13 ساله تان تزئین کنید. البته منظور این نیست که باید هر سالبا بالا رفتن سن فرزندتان تزئین اتاق او را به هم بزنید. منظور این بود که بایداتاق کودکان را با توجه به گروه سنی آنها دکوربندی کنید.
دمای اتاق كودك
از مسایل مهم دیگر در اتاق كودك تعیین میزان سرما و گرمای این اتاق است . گاهی دیده شده است كه وقتی پدرو مادر شخصاً احساس سرما و یا گرما می كنند تصور می كنند كه كودك هم همین احساس را دارد .در صورتی كه شاید این موضوع در موردكودك صدق نكند .میزان گرما و سرمای اتاق بچه باید متناسب با وضعیت جسمی خود كودك تنظیم شود.

رنگ های متناسب برای اتاق کودک

ببینید کودکتان به چه رنگیعلاقه دارد. اگر هنوز سنشان به حدی نرسیده که بتوانند به خوبی صحبت کنند، یک جعبهمداد رنگی در جلویش بگذارید تا خود یکی از رنگ ها را که دوست دارد انتخاب کند. کودکان بزرگتر خود می توانند به شما بگویند که دوست دارند رنگ اتاقشان چه رنگیباشد. یادتان باشد که اولویت با علاقه ی خود بچه هاست.


سعی نکنید مدل ورنگ دلخواه خودتان را به زور به بچه ها تحمیل کنید. شخصیت آنها از همین سنین شکل میگیرد و اتاقشان می تواند آینه ی خوبی برای نشان دادن شخصیتشان باشد. البته منظورمطرح و رنگ های غیرمعقول آنها نیست. باید محدودیت تعیین کنید اما باز آنها را درانتخابشان آزاد بگذارید.